چگونه رضایت مادرم را برای ازدواج جلب کنم؟

 
  پرسش:
دختری هستم ۲۵ ساله.دانشجوی فوق لیسانس و کارمند بانک.
    حدود ۷-۸ ماه هست که با آقایی آشنا شدم که ۲۹ سال دارد. الآن بیشتر از یک ماه می شود که اجازه می خواهد بیاید خواستگاری ولی پدر و مادر من قبول نمی کنند. دلیل مخالفت خانواده ام، مخصوصا مادرم این هست که این آقا همسرشان را طلاق داده اند. ایشان قبلا با همسرشان به مشاوره رفته بودند. و من پرونده مشاوره را خواندم. و متوجه شدم که مشکل از همسر بوده. سر موضوعاتی مشکل داشتند، من با شناختی که از خودم دارم می دانم با چنین مشکلاتی برخورد نمی کنم. در طول این مدت شیفته شخصیت اجتماعی، محترم ایشان شدم. خیلی خوش برخورد و متین وصادق هستند. در طول این مدت با من هیچ جرو بحثی نداشتند. خانوادش کاملا من را حمایت می کنند. ولی مادرم، مادر ایشان را از خانه انداخت بیرون. گفت با چه رویی آمدی خواستگاری دختر من. مادرم مدام تهدید می کند که اگر با ایشان ازدواج کنم هردو نفررا می کشد.
    من هم به ایشان گفتم فقط صبر می کنم. گفتم هروقت سنم بالا رفت مجبور می شوید قبول کنید. ولی مادرم می گوید اگر بمیرم هم وصیت می کنم نگذارند تو با آن پسر ازدواج کنی.
    لطفا منو راهنمایی کنید.من میخوام رضایت خانوادمو جلب کنم.
پاسخ:
از اینکه رضایت خانواده در هر صورتی و حالتی برای شما مهم است بسیار خرسندیم قطعا رضایت خانواده به عنوان پشتوانه عاطفی و روانی برای زندگی مهم است. اما در این جا دو نکته دیگر مهم است یکی اینکه معمولا در روابط مستقیم و گفت و گوهای مستقیم اگر چه دو طرف در مورد مسایلی صحبت می کنند ولی آنچه زودتر شروع به تشکیل شدن می کند وابستگی عاطفی است. وابستگی به طرف پیام می دهد که شما به درد هم می خورید در حالی که خوش برخورد، متین و صادق بودن و از بچگی کار کردن به نظر شما ارزش هایی است که شما نیاز داشته اید ولی این ها فقط کافی نیست و باید به صورت عمیق تر شخصیت شما و ایشان مورد مطالعه و بررسی قرار بگیرد، بنابراین بهتر است با مشاوره پیش از ازدواج صحبت کنید از طرفی نظر مشاوره ای که طلاق گذشته را تأیید کرده را بدانید و از ایشان بخواهید ویژگی های منفی مرد را هم به شما بگوید. پس جمله شما که می گویید احساس می کنم در کنار هم زندگی خوبی داشته باشیم باید از طرف مشاوره و متخصص تأیید و اصلاح بشود. بدانید همه خوشبختی زندگی در آن چیزهایی نیست که شما می خواهید، به عبارت دیگر شما خوش برخورد بودن، متین و صادق بودن و کار کردن برایتان ارزش دارد ولی زندگی زناشویی  موفق فقط بر مبنای این موضوعات استوار نیست پس قدری با خود کنترلی و خویشتن داری به منطقی بودن تصمیم تان با یک روان شناس بالینی که در زمینه مشاوره پیش از ازدواج تخصص دارد مشاوره داشته باشید در صورت تأیید مشاور می تواند مادرتان را هم به فرایند مشاوره دعوت کند و دلایل عدم رضایت ش را بداند نکته دیگر اینکه در درجه اول از نظر حقوقی و شرعی اذن پدر لازم است و شما در متن ارسالی به هیچ وجه به نقش پدر اشاره نکرده اید موفق باشید.


mozhdeh solimani
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات