چگونه به خواستگارم اعتماد کنم؟

زنی ۳۸ ساله هستم و دوماه است با مردی ۵۳ ساله ازدواج کرده‌ام؛ که چون شناختی از اونداشتم بعدا متوجه شدم که معتاد وشکاک است. ایشان وبچه هایش کتکم میزدند بعد از دوماه زندگی ازاو جدا شدم درحال حاضر با مردی اشنا شده ام که  ۴۵ ساله است بعد ازفوت پسر ۱۷ ساله اش همسرش از او جدا شده و باپسر ۷ ساله اش زندگی میکند. بعد از تحقیقات همه از او بخوبی صحبت کردند. بجز یک نفر که ازاو بدگویی زیادی کرد. ایشان بخاطر سکه با من مشکل دارند ومیگوید۲۰ سکه وحس میکنم خسیس است ومیگوید مهمانداراست ومن باید برای مهمانهایش اشپزی کنم و همچنین آشپزی ام خوب باشد. نمیدانم که چگونه به او برای ازدواج اعتماد کنم.

خدمت شما سلام و تحیت عرض می کنم
تجربه تلخ گذشته شما اقتضا می کند تا در انتخاب جدید خود دقت بیشتری به خرج دهید و پاسخ مثبت به این درخواست را منوط به شناخت کافی از فرد خواستگار بدانید.
لازم است روشن شود که؛
_  چه ارتباطی میان مرگ فرزند و طلاق همسر ایشان وجود دارد؟
_ روحیه ایشان بعد از این وقایع چه میزان دچار آسیب شده است؟
_ علت ناسازگاری و طلاق همسر قبلی چه بوده است؟
_ توقعات ایشان از شما در قبال خود و فرزندشان کدام است؟
_ واکنش وی در قبال بیان انتظارات شما چگونه است؟

تبیین و پاسخ این سوالات و دیگر سوالات مشابه در گرو این است که به اندازه کافی برای تصمیم گیری به خود فرصت دهید، به نحوی که در فرصت مذکور هم به اندازه کافی با وی گفتگو کنید و هم از افراد و کانالهای متعدد درباره وی تحقیق کنید. در تحقیقی که به عمل می آورید لازم است به صورت جزیی سوال کنید و نه به صورت کلی! مثلا بجای اینکه بپرسید این شخص از نظر شما چگونه شخصی است؟ باید بپرسید با توجه به شناختی که از ایشان دارید آیا وی فرد صبوری است یا خیر؟ زود رنج است یا خیر؟ اجتماعی است یا منزوی؟ رابطه اش با پدر و مادر، خواهر و برادر و...چگونه است؟ با فردی یا افرادی دشمنی دارد یا نه؟  فرد دست و دل بازی است یا خسیس؟ و...

در مورد خسیس بودن نیز  لازم است در گفتگویی که با وی صورت می دهید از وی بپرسید؛
_ شما بیشتر اهل پس انداز هستید یا خرج کردن؟
_ خرجهای اضافی از نظر شما کدام است؟
_ معمولا به چه وسیله ای رفت و آمد می کنید؟ شخصی یا عمومی؟
_ امکانات رفاهی زندگی شما در سطح و اندازه ای است ؟
و... .

با لحاظ موارد فوق، برای رسییدن به اطمینان بیشتر بهتر است که پس از گامهای ابتدایی، به اتفاق ایشان به صورت حضوری به یک مشاور خانواده نیز مراجعه نمائید، تا ارزیابی تخصصی از وضعیت عاطفی و روانی شما و ایشان و نیز سطح تناسب شما با یکدیگر به عمل آید.

در پناه خدای متعال موفق باشید


mozhdeh solimani

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات