علاقه‌مندی نسبت به یک خانم و جواب منفی ایشان

شهر سوال ـ مدتی است که دچار یک علاقه‌مندی نسبت به یک خانم که شرایطش تقریبا با من یکی است پیدا کرده‌ام، حداقل ظاهرش اینگونه نشان می‌دهد. جریان را با خانواده‌ام در میان گذاشتم و با رضایتشان رفتم و به ایشان که کاملا مذهبی و با شخصیت هم بودن پیشنهاد کردم تا با خانواده و در چهارچوب کاملا اسلامی بیشتر با آنها آشنا شوم. ایشان گفتند قصد ازدواج ندارند، من هم کمی اصرار کردم تا مقداری بیشتر فکر کنند ولی ایشان نظرشان تغییر نکرد. الان من هنوز رو حرفم هستم ولی اصلا نمیتوانم سر کلاسهایی که با ایشان دارم بروم. و واقعا نمیدانم چیکار کنم. فکرش هم بدجوری در درسم تاثیر داشته اگر میشود راهنماییم کنید.

مشاوره خانواده....ازدواج


مدتی است که دچار یک علاقه‌مندی نسبت به یک خانم که شرایطش تقریبا با من یکی است پیدا کرده‌ام، حداقل ظاهرش اینگونه نشان می‌دهد. جریان را با خانواده‌ام در میان گذاشتم و با رضایتشان رفتم و به ایشان که کاملا مذهبی و با شخصیت هم بودن پیشنهاد کردم تا با خانواده و در چهارچوب کاملا اسلامی بیشتر با آنها آشنا شوم. ایشان گفتند قصد ازدواج ندارند، من هم کمی اصرار کردم تا  مقداری بیشتر فکر کنند ولی ایشان نظرشان تغییر نکرد. الان من هنوز رو حرفم هستم ولی اصلا نمیتوانم سر کلاسهایی که با ایشان دارم بروم. و واقعا نمیدانم چیکار کنم. فکرش هم بدجوری در درسم تاثیر داشته اگر میشود راهنماییم کنید.

با سلام و تشکر
خدمت شما عرض کنم ازدواج یکی از مهمترین اتفاقات زندگی بشری است پس برای این اتفاق مهم درکنار تحقیقات مهم خانوادگی، شخصیتی و فرهنگی وجود احساس و آمادگی برای دوطرف به منظور تشکیل زندگی مشترک بسیار مهم است. اگر فردی به دلیل اجبار و اصرار طرف مقابل بدون انگیزه کافی درونی و میل و علاقه مندی وارد زندگی شود نه تنها اسباب  افسردگی، اضطراب و نارضایت از زندگی برای خود تأمین می کند؛ بلکه زندگی را برای طرف مقابل هم تلخ می کند. کم نیستند افرادی که با بالاترین سطح محبت و عشق و برآورده کردن نیازها از طرف مقابل مواجه می شوند ولی به دلیل ازدواج اجباری توانایی پاسخ و واکنش متقابل مثبت نسبت به طرف مقابل را ندارند.


نکته دیگر وابستگی شما است که از نظر شخصیتی برای شما مشکل آفرین بوده است. بهتر بود شما قبل از اینکه به خودتان اجازه بدهید که به صورت نامحدود به ایشان فکر کنید و سرمایه گذاری روانی کنید با یک خود کنترلی تا زمانی که مراحل انتخاب را طی نکرده اید و سر سفره عقد نمی نشستید،  حدی را برای احساس وهیجانات خودتان قایل می شدید. از طرفی آشنایی، علاقه مندی و عشق آتشین با هم متفاوت است و بهتر بود شما در مرحله آشنایی (تا زمان اطمینان ) خودتان را نگه می داشتید.

نکته دیگر اینکه تفاوت شخصیت های مهر طلب و شخصیت های مستقل این است که شخصیت های مهر طلب نیاز به توجه و تأیید دیگران علی رغم میل باطنی آنها دارند اما افرادی که شخصیت مستقل دارند و وابستگی ندارند از توجه دیگران لذت می برند اما از بی توجهی دیگران به هیچ وجه بهم نمی ریزند.

پس با یک درونگری سعی کنید از مرحله عشق های آتشین به تدریج عقب نشینی کرده و سعی کنید با تنظیم ساعت ورود و خروج و مدیریت فکر و ذهن حداقل تا یک ماه از مواجه شدن با ایشان درمحیط خودداری کنید و با یک اعتماد به نفس و اقدام جانانه خودتان را از بند اینگونه وابستگی های زود رس نجات دهید موفق باشید.


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic