چرا با پررنگ کردن نظر اسلام درباره غریزه جنسی، هر روز اوضاع بدتر می شود؟

آیا بالا رفتن سن ازدواج تا حدود سی سالگی، مطابق نظرات اسلام است؟ آیا جامعه برای آنان که قادر به ازدواج نیستند، و در فشار غریزه هستند، راه ازدواج موقت را هموار نموده است؟ آیا جوانان دستورات اسلام برای حفظ نگاه های خود را مراعات می کنند؟ آیا حجاب و پوشش مناسب و عدم جلوه گری در منظر نامحرمان رعایت می شود؟ آیا وجود محیط های مختلط زن و مرد، در جامعه موافق دستورات اسلام است؟

مشاوره خانواده....ازدواج


تحلیل اوضاع جامعه، با بخشی نگری، سطحی نگری و قضاوت شتاب زده هرگز میسر نمی شود. و اگر بخواهیم به حقیقت دست یابیم، باید علاوه بر دوری از موارد ذکر شده،  عینک های رنگی را از چشم خود کنار بگذاریم و به دور از تعصب ها، و حب و بغض ها بنگریم. آنگاه حقیقت را بسیار روشن خواهیم دید.

نظر اسلام درباره غریزه جنسی، دارای اجزاء و بخش های متعددی است که اگر به آن دقت کنیم، متوجه خواهیم شد، جامعه به سیستم مورد نظر اسلامی عمل نمی کند و در این حال نرسیدن به نتیجه تعریف شده در اسلام بسیار طبیعی است.

اسلام به دور از افراط و تفریط ها، نه یکسره توجه به غریزه جنسی را ممنوع کرده است و نه یله و رها کردن آن را مجاز می داند. اسلام با تشویق به ازدواج در سن مناسب، راه پاسخگویی مناسب به غریزه را هموار نموده است. و برای شرایط خاص نیز، ازدواج موقت را بنا نهاده است، و برای صیانت از حد اعتدال، تخطی کنندگان از شیوه مجاز را تنبیه می کند. علاوه بر آنکه فارغ از نظام حقوقی و قضائی، برای نهادینه کردن عفت نیز توصیه های فراوانی نموده است.

حال بنگریم، کدام بخش اسلام مراعات شده است که از پر رنگ شدن نظر اسلام سخن گفته می شود؟ آیا بالا رفتن سن ازدواج تا حدود سی سالگی، مطابق نظرات اسلام است؟ آیا جامعه برای آنان که قادر به ازدواج نیستند، و در فشار غریزه هستند، راه ازدواج موقت را هموار نموده است؟ آیا جوانان دستورات اسلام برای حفظ نگاه های خود را مراعات می کنند؟ آیا حجاب و پوشش مناسب و عدم جلوه گری در منظر نامحرمان رعایت می شود؟ آیا وجود محیط های مختلط زن و مرد، در جامعه موافق دستورات اسلام است؟ و ...

اگر به این مسائل نگاه کنیم، در می یابیم که جامعه تا حد زیادی متاثر از فرهنگ غرب شده است و طبیعتا نباید توقع داشته باشد به هدف مطلوب اسلامی برسد.

جلوه گری های دختران و زنان در خیابان ها و استفاده از مدهای غربی، نگاه کردن به فیلم ها و تصاویر مستهجن که فرهنگ غرب، ماشین تولید آن است،  جمع های مختلط بسیار که زائیده تمدن غربی هستند، بالا رفتن سن ازدواج که ثمره نظام آموزشی خاص غرب است و ... همه نشان می دهد که وضعیت امروز جامعه ما حقیقتا متاثر از فرهنگ غرب است. و طبیعی است که وضعیت مسائل جنسی جامعه نیز، بیشتر شبیه وضعیت غربیان باشد تا آنکه شباهتی با وضعیت جامعه مطلوب اسلامی داشته باشد.

این حقایق واضح تر از آن است که بتوان با شعار آنها را عوض نمود و از قبولش سر باز زد.


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic