ازدواج با دختری که خواهرانش مشروب خوار هستند، آیا درست است؟
شهر سوال ـ
ازدواج با دختری که تقریبا اکثر معیارها را دارد ولی خانواده‌اش آنطور که باید قید و بند ندارند، آیا درست است؟ بعنوان مثال خواهران دختر، بعداز ازدواج تحت تاثیر همسرانشان، سیگاری و مشروب خوار و اهل ماهواره شدند. ولی خود دختر خوب بوده و اینگونه نیست. و مادرشان هم از وضعیت خواهران و دامادشان با خبر نیستند.

مشاوره خانواده....ازدواج


ازدواج با دختری که تقریبا اکثر معیارها را دارد ولی خانواده‌اش آنطور که باید قید و بند ندارند، آیا درست است؟ بعنوان مثال خواهرهای دختر، بعداز ازدواج تحت تاثیر همسرانشان، سیگاری و مشروب خوار و اهل ماهواره شدند. ولی خود دختر خوب بوده و اینگونه نیست. و مادرشان هم از وضعیت خواهران و دامادشان با خبر نیستند.

بسمه‌تعالی
با عرض سلام و تحیت
طبعا رمز موفقیت یک ازدواج در رعایت اصل همتایی است كه یكی از مصادیق آن همتا بودن در آداب و فرهنگ است. لذا به همان میزان كه تعارض فرهنگی وجود داشته باشد به همان میزان نیز اختلافات ممكن است محقق شوند.
در این بین آنچه كه مهم است رویكرد این خانم به موضوع مورد اشاره است.
آیا از این رفتارها متنفر است؟
آیا نسبت به اینگونه رفتارها بی تفاوت است؟
آیا به اینگونه رفتارها تمایل دارد؟
بدیهی است تنها گزینه مورد قبول گزینه اول است. ضمن اینكه به یاد داشته باشید باید از هم اینك سطح و نوع روابط شما با خانواده این خانم یعنی خواهران و همسران خوهران ایشان معین و كم و كیف آن روشن گردد و مشخص شود كه اولا ایشان تا چه اندازه به خواهران خود وابستگی دارند و ثانیا میزان ارتباط خود را با ایشان چگونه تعریف می‌كنند و كم و كیف توقع ایشان از شما در برقراری ارتباط با خانواده و خواهرانشان چگونه تعیین می‌شود. ضمن اینكه به یاد داشته باشید ارتباط شما با این افراد در چگونگی آینده زندگی شما و فرزندانتان بدون تاثیر نیست.
پس ترجیح (تاكید می كنم ترجیح و نه ضرورت) این است كه چنین ازدواج سر نگیرد.

در پناه خدای بزرگ موفق باشید.


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic