علاقمند دختری با ایمان و خوش اخلاق که نسبت فامیلی داریم شده ام
شهر سوال ـ علاقمند دختری با ایمان و خوش اخلاق که نسبت فامیلی داریم شده ام و از طریق دختر خاله ام فهمیدم كه به من علاقه دارد و میداند كه دوستش دارم اما به خود كه نگاه می كنم نه خانواده پولداری دارم كه به من كمك كنند ونه خودم. چند روز دیگر خدمت سزبازی ام تمام میشود اما تا بخواهم شرایط ازدواج را ایجاد كنم حداقل ۵ سال وقت لازم دارم حالا من به خواستگاری او بروم یا نه؟ من ۲۱ سال و او ۲۰ سال دارد.

مشاوره خانواده....ازدواج


علاقمند دختری با ایمان و خوش اخلاق که نسبت فامیلی داریم شده ام و از طریق دختر خاله ام فهمیدم كه به من علاقه دارد و میداند كه دوستش دارم اما به خود كه نگاه می كنم نه خانواده پولداری دارم كه به من كمك كنند ونه خودم. چند روز دیگر خدمت سزبازی ام تمام میشود اما تا بخواهم شرایط ازدواج را ایجاد كنم حداقل ۵ سال وقت لازم دارم حالا من به خواستگاری او بروم یا نه؟ من ۲۱ سال و او ۲۰ سال دارد.

در رابطه با مسئله مذکور توجه شما را به نکات زیر جلب می کنم:

لازم است شما ابتدا معیارهای خود را برای انتخاب همسر به طور واضح و شفاف مشخص کنید و برای تطبیق این معیارها به امور کلی اکتفا نکنید مثلا ضروری است شما تعریفی جامع و روشن از با ایمان بودن و خوش اخلاقی ارائه دهید. به تعبیر دیگر باید به این سوال در نزد خود پاسخ دهید که لوازم با ایمان بودن و خوش اخلاق بودن چیست و به چه کسی با ایمان و خوش اخلاق گفته می شود.

ضمن اینکه توجه به این نکته نیز لازم به نظر می رسد که انسانها ممکن است در موقعیتهای مختلف به خاطر غریزه صیانت از ذات چهره های متفاوتی از خود نشان دهند از اینرو برا ی اثبات و کشف صفتی در شخص مورد نظر می بایست او را در موقعیتهای مختلف مورد سنجش و ارزیابی قرار دهیم.

قطع نظر از این مسائل اگر واقعا شما تا زمان مذکور توانایی ازدواج را ندارید شایسته تر این است که ذهن خود را با چنین مسئله ای درگیر نسازید و تصمیم گیری نسبت به ازدواج و انتخاب فرد مورد نظر را تا آن زمان به تاخیر بیاندازید. چرا که حتی اگر فرض کنیم هیچ مانعی در مقابل عقد شما نباشد ولی باید توجه داشته باشید که طولانی شدن دوره عقد تا ۵ سال به هیچوجه توصیه نمی شود و می تواند بستر چالش و اختلاف را در زندگی مشترک شما ایجاد کند.

پس به طور کلی باید گفت یا به طور کلی این موضوع را از ذهن خود پاک کنید و اجازه دهید انتخاب همسر به زمان مناسب موکول شود و یا اینکه با تعدیل انتظارات و توقعات و قدری فاصله گرفتن از سختگیری مدت زمان مذکور را به حداقل زمان ممکن برسانید. 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات