چرا ازدواج مرد مسلمان با زن غیرمسلمان(مسیحی و یهودی) مشكلی ندارد ولی ازدواج زن مسلمان با مرد غیر مسلمان حرام است؟
شهر سوال ـ دلیل اینکه چرا اسلام به مرد مسلمان اجازه داده که زن یهودی و نصرانی را نکاح کند ولی به زن مسلمان اجازه نمی دهد با مرد یهودی ونصرانی ازدواج نماید، این است که مرد رئیس خانواده و مسلط بر زن ومسئول زندگی او است و اسلام آزادی عقیده و حقوق زن کتابی را در سایه مرد مسلمان تضمین نموده و به مرد مسلمان دستور داده احترام او را محفوظ دارد

بخش فلسفه احکام شهر سوال بر بال اندیشه ها


دلیل اینکه چرا اسلام به مرد مسلمان اجازه داده که زن یهودی و نصرانی را نکاح کند ولی به زن مسلمان اجازه نمی دهد با مرد یهودی ونصرانی ازدواج نماید، این است که مرد رئیس خانواده و مسلط بر زن ومسئول زندگی او است و اسلام آزادی عقیده و حقوق زن کتابی را در سایه مرد مسلمان تضمین نموده و به مرد مسلمان دستور داده احترام او را محفوظ دارد، اما دین های دیگر مانند یهودی و نصاری برای زنان غیر یهودی وغیر نصاری چنین احترام وآزادی عقیده وحقوق لازم را تضمین نکرده اند، در این شرایط چگونه اسلام می تواند نسبت به آینده زن مسلمان بی توجه باشد؟ و آنان را به دست افرادی که نسبت به عقیده و دین آنان هیچ گونه تعهد و رعایتی ندارند، بسپارد؟

اساس این مطلب این است که لازم است شوهر به عقیده همسرش احترام بگذارد، حسن معاشرت بین آنان تضمین شود، اسلام اصل یهودیت و نصرانیت را به عنوان دو دین آسمانی می پذیرد، قطع نظر از اینکه تورات و انجیل تحریف شده اند آنها را کتاب آسمانی می داند، و به موسی و عیسی به عنوان دو پیغمبراولوالعزم خدا ایمان دارد و ایمان مسلمان بدون این اعتقادات ایمان نیست. اما یهودی ونصرانی به هیچ وجه اسلام را تأیید نمی کنند و کتاب اسلام، یعنی قرآن را قبول ندارند و رسول الله صلی الله علیه وسلم را به عنوان پیغمبر نمی شناسند، پس زن مسلمان چگونه می تواند تحت سلطه شوهر یهودی یا نصرانی به زندگی خود ادامه دهد، در حالی که دین او به او حکم می نماید که شعارها و عبادات دینی خود را انجام دهد و چیزهایی را بر او حرام و چیزهایی دیگر را بر او حلال می نماید؟

قطعاً زن مسلمان هرگز نمی تواند، نزد چنین شوهری که هیچ احترامی برای دین و عقیده او قایل نیست، آزادی داشته باشد و عبادات و شعار دینی خود را انجام دهد، به همین علت هم اسلام نکاح زن مشرک را بر مرد مسلمان حرام نموده، چون اسلام به هیچ وجه شرک و بت پرستی را قبول ندارد، پس هرگز بین روح مسلمان و زوجه مشرکه آرامش، محبت و علاقه پیدا نخواهد شد. ( و شوهر غیر مسلمان تدریجاً زن مسلمان خود را به سوی کفر و بی دینی می کشاند و زمینه شقاوت و زیانمندی او را فراهم می سازد و حتی عده یی از علما امروز نکاح مرد مسلمان با زن یهودی و نصاری را نیز جایز نمی شمارند، چون معتقدند که اکنون یهود و نصاری نیز مبتلا به شرک هستند، عیسی را خدا می دانند و یا پسر خدا و ... .)


برچسب ها : چرا ازدواج مرد مسلمان با زن غیرمسلمان(مسیحی و یهودی) مشكلی ندارد ولی ازدواج زن مسلمان با مرد غیر مسلمان حرام است؟ ,


ادامه مطلب...

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic