خرید از سایتهای فروش به صورت مزایده ای
شهر سوال ـ مدتی است كه برخی سایتهای اینترنتی اقدام به فروش كالا به صورت مزایده‌ای نموده‌اند. در مرحله اول باید اعتبار خریداری کرد تا بتوان در مزایده‌ها شرکت کرده و پیشنهاد داد. در قسمت "خرید اعتبار" بسته‌های اعتباری وجود دارد که با خرید هر کدام از آنها اعتبار افزایش می‌یابد. هزینهٔ هر پیشنهاد، ۴۴۰ تومان است بنابراین با خرید بسته اعتباری ۸۸۰۰ تومانی می‌‌توان ۲۰ پیشنهاد داد.

بخش سایر مسائل شهر سوال بر بال اندیشه ها


مدتی است كه برخی سایتهای اینترنتی اقدام به فروش كالا به صورت مزایده‌ای نموده‌اند. در مرحله اول باید اعتبار خریداری کرد تا بتوان در مزایده‌ها شرکت کرده و پیشنهاد داد. در قسمت "خرید اعتبار" بسته‌های اعتباری وجود دارد که با خرید هر کدام از آنها اعتبار افزایش می‌یابد. هزینهٔ هر پیشنهاد، ۴۴۰ تومان است بنابراین با خرید بسته اعتباری ۸۸۰۰ تومانی می‌‌توان ۲۰ پیشنهاد داد.
به مقدار اعتباری كه است می‌‌توان در مزایده‌ها شرکت کرده و پیشنهاد داد. هربار که پیشنهاد می‌شود مبلغ ۱۰ تومان به قیمت مزایده اضافه خواهد شد. هر مزایده دارای زمان شروع و پایانمربوط به خود است که توسط تایمر مشخص می‌شود. وقتی‌ تایمر مزایده به صفر برسد مزایده پایان یافته و آخرین پیشنهاد دهنده به عنوان برنده نهایی معرفی‌ می‌‌شود. برنده نهایی با پرداخت مبلغ پایان مزایده کالا را خریداری کرده و درب منزل دریافت می‌کند. اگر از زمان مزایده کمتراز ۲۰ ثانیه باقی‌ مانده باشد، با دادن هر پیشنهاد توسط شرکت کنندگان، تایمر مزایده دوباره از ۲۰ ثانیه شروع خواهد شد تا زمان کافی‌ برای شرکت سایرین فراهم شود. آیا می توان از این سایتها كالایی را خریداری كرد؟

طبق استفتاء صورت گرفته از دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی در فرض سوال انجام این نوع مزایده جایز نیست.[۱]

[۱]. دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی / بخش استفتاءاتبرچسب ها : خرید از سایتهای فروش به صورت مزایده ای ,


ادامه مطلب...

 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو