خاطرات تلخ چطور خاطرات کسی که به فراق و دوری او مبتلا شده ایم را فراموش کنیم؟
شهر سوال - فراق عزیزان به طور کلی ناراحت کننده است، اما مانند هر حادثه و رویداد دیگر مرور زمان میتواند از شدت آن بکاهد. حتی در مورد از دست دادن نزدیکان نیز، این مسئله صادق است، هرچند ممکن است این زمان تا چندین سال طول بکشد. اما به طور معمول بالاخره افراد با زندگی کنار می آیند.

بخش مشاوره شهر سوال بر بال اندیشه هاسلام. دختر من قراره از ایران بره ایشون ازدواج کرده اند و مدت دوسال است با ما زندگی میکنند از اونجایی که رفتن دخترم برایم سخت خواهد بود دوست دارم بدانم برای تحمل دوری بهتر است من هم از خانه ای که بیست و دوسال باهم در آن بودیم جابه جا شوم ودر زندگی ام تنوع ایجاد کنم ؟یا نه همانجا بمانم و با خاطراتش زندگی کنم ممنون اگر راهنماییم کنید.

با سلام خدمت شما کاربر محترم. به شهر سوال خوش آمدید.
توجه کنید دوست عزیز، ما نکاتی را خدمت شما عرض خواهیم کرد اما تصمیم با شماست. این که با خاطرات کسی که از او جدا می شوید بخواهید زندگی کنید یا همه خاطرات را از بین ببرید (جدای از امکان یا عدم امکان آن) تصمیم شماست. طبعا انسانها و سلایق یک جور نیست. به ویژه در مواردی مانند مورد سوال شما که مسئله ناخوشایند و یا مصیبتی وجود ندارد (مانند طلاق یا خدای نکرده فوت)، میتوانید انتخاب کنید. برخی از افراد ترجیح میدهند تمام خاطرات (مقصود چیزهایی است که یادآور گذشته و فرد مورد نظر است) را محو کنند و اصلا به این موضوع فکر نکنند. و برخی ترجیح میدهند که نه تنها چنین نکنند بلکه یادگارهایی نیز از عزیزشان نگه دارند و همیشه با دیدن یا لمس کردن آن ها به یاد عزیزشان بیفتند و از این مسئله لذت ببرند.
یک نکته مهم دیگر که لازم است بدانید، این است که فراق عزیزان به طور کلی ناراحت کننده است، اما مانند هر حادثه و رویداد دیگر مرور زمان میتواند از شدت آن بکاهد. حتی در مورد از دست دادن نزدیکان نیز، این مسئله صادق است، هرچند ممکن است این زمان تا چندین سال طول بکشد. اما به طور معمول بالاخره افراد با زندگی کنار می آیند. البته شکی نیست که اگر نشانه های خاطره انگیز درمیان نباشد، این فرایند زودتر شکل میگیرد. اما به این نکته هم توجه داشته باشید که گاهی اوقات بعد از چند سال آدمها دلتنگ خاطرات گذشته و یا خانه و محله قدیمی شان می شوند.
طبیعتا چون ما از مدل روابط درون خانوادگی شما اطلاعی نداریم، و از تیپ شخصیتی شما و بسیاری از این دست اطلاعات بی خبریم نمیتوانیم به صورت قاطع توصیه ای کنیم.
به هر حال توصیه کلی ما آن است که با توجه به راهکارهای ارائه شده در ابتدای همین متن، تمرکز خود را ابتدا بر برنامه ریزی متفاوت از گذشته برای خودتان بگذارید. مثلا ورزشهای جدید، تفریحات جدید، ارتباطات جدید یا متفاوت با اقوام و دوستان، و موارد اینچنینی. این روند را ادامه دهید تا چندماهی (بیش از شش ماه) از این مسئله بگذرد. سپس نسبت به حالات خود ارزیابی داشته باشید و ببینید آیا تفاوتی ایجاد شده یا خیر... اگر تفاوتی هرچند اندک در جهت مثبت بود، همین راه را ادامه دهید و در غیر اینصورت میتوانید با مراجعه حضوری به یک مشاور، راهکارهای جدی تر را در پیش بگیرید.
آرزوی ما سلامتی و آرامش شماست.برچسب ها : خاطرات تلخ چطور خاطرات کسی که به فراق و دوری او مبتلا شده ایم را فراموش کنیم؟ ,


ادامه مطلب...

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic