همسرم بخاطر کم اهمیت ترین موضوعات با من قهر می کند، چکار کنم ؟
شهر سوال ـ برخی از راه های مقابله با قهر را ذکر می کنیم که می توانید در مورد شوهرتان به کار ببندید:
- بیشتر آدم هایی که قهر می کنند آدم های زود رنجی هستند که به دنبال توجه می گردند بنابراین، کوچکترین توجه ای باعث تقویت این رفتار آنان می شود.

بخش خانواده شهر سوال بر بال اندیشه ها


اخلاق شوهرم طوری هست که اگر چیزی رو از من خواست من احتمالا نشنیده باشم یا فراموش کرده باشم که انجام بدم ، سریع قهر میکند و حاضر به گفتن دلیلش نیست .

گاهی تا چند روز هم قهر ایشون طول می کشه که این موضوع من را بیشتر ناراحت کرده راهنماییم کنید با این مشکل چگونه برخورد کنم؟

 

باسلام
برخی از راه های مقابله با قهر را ذکر می کنیم که می توانید در مورد شوهرتان به کار ببندید:
- بیشتر آدم هایی که قهر می کنند آدم های زود رنجی هستند که به دنبال توجه می گردند بنابراین، کوچکترین توجه ای باعث تقویت این رفتار آنان می شود.
- هر گونه جرو بحث، دعوا و مقابله به مثل به لجبازی بیشتر شخص منجر می شود و باعث طولانی شدن مدت زمان قهر می گردد، سعی کنید با صبوری با این مسئله برخورد کنید.
- هرگاه در موارد مشابه شوهرتان این رفتار را از خود نشان نداد و یا به سوی آشتی قدمی برداشت، سریعاً این رفتار او را تشویق کنید تا به تدریج رفتار قهر در او ضعیف و در نهایت حذف شود.
- در مقابل قهر هیچ گاه نباید با پذیرفتن قواعد قهر، مثل مقابله به مثل، حرف نزدن و دوری کردن، او را در راه رسیدن به خواسته هایش یاری کرد. بلکه، بهترین عکس العمل و رفتاری که می توانید در برابر رفتار قهر شوهرتان انجام دهید، بی تفاوتی نسبت به آن رفتار و پرداختن به کارهای عادی و روزمره تان است. بی تفاوتی سبب خسته شدن طرف مقابل می گردد.
- در یک محیط مناسب و فضای آرام، به گفتگو با شوهرتان بپردازید و به او بگویید: قهر كردن شیوه ی مناسبی در حل مشكلات و مسائل زندگی نیست و هیچ كمكی به حل مشكلات نمی كند، پس بهتر است با هم صحبت كنیم تا نتیجه ی درست و منطقی برای حل مشكلات پیدا كنیم. همچنین در مواقع قهر و خشونت و نزاع قرارمان این باشد كه فرصتی را برای خودمان در نظر بگیریم و از اوج هیجان ها و خشونت ها كه بیرون آمدیم به حل مسأله و مشكل هایمان بپردازیم.
- اگر نتوانستید مشکل را به تنهایی حل کنید از یک مشاور و روانشناس بالینی با تجربه کمک بگیرید. مشاور ضمن تقویت اعتماد به نفس و مهارت های کلامی شوهرتان، می تواند روش های جایگزین و راه های بیان احساسات و عواطف را به او آموزش دهد و تعاملات اجتماعی او را افزایش دهد تا ضمن بهبود رفتار او از شدت درونگرایی او بکاهد.برچسب ها : همسرم بخاطر کم اهمیت ترین موضوعات با من قهر می کند , چکار کنم ؟ ,


ادامه مطلب...

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات